iGaleria24.pl: nowy projekt e-commerce od Comarchu

Comarch to znana marka w świecie oprogramowania dla przedsiębiorstw. Krakowski potentat software’owy nie miał dotąd bezpośrednich doświadczeń z e-commerce. Dostarczał jedynie gotowe rozwiązania innym e-sklepom. Teraz chce wejść sam na rynek elektronicznego handlu, dostarczając platformęiGaleria24.pl, która ma stać się serwisem prezentacji ofert handlowych.

„Rzeczpospolita” przeprowadziła wywiad z wiceprezesem Comarchu, Zbigniewem Rymarczykiem. Stwierdził on w nim, że nowa platforma e-commerce ma być pierwszym w historii firmy produktem dla klienta detalicznego, a nie biznesu.

Problem w tym, że za głównego konkurenta Comarch obrał sobie prawdziwego giganta w elektronicznym handlu – platformę Allegro. Odpowiada ona za połowę obrotów na polskim rynku handlu internetowego, wycenianym na około 13 mld zł rocznie. Rymarczyk stwierdził, że jego firma chce „uszczknąć trochę z tego tortu”.

Dostępna obecnie w wersji testowej iGaleria24.pl jest testowana przez pierwszych siedem firm. Przyciągnęła je możliwość darmowego zaistnienia w serwisie. Na przykład Adrian Zieliński, prezes Mbike.pl, sklepu dla rowerzystów, stwierdził, że jest to dla niego „dodatkowy kanał dotarcia dla klientów”.

Na początku Comarch zamierza promować swój nowy produkt „pocztą pantoflową”. Dopiero po wakacjach, gdy uzyska już odpowiednią masę krytyczną, krakowska spółka zamierza zainwestować w szeroko zakrojoną kampanię marketingową – iGaleria24.pl będzie reklamowana w kanałach internetowych, a możliwe też, że i w gazetach i na nośnikach reklamy zewnętrznej.

Comarch nie wie jeszcze, jaki byłby jego model biznesowy dla iGalerii24.pl – Rymarczyk wskazuje na wiele możliwości, w tym wystawianie faktur za samą obecność na platformie, czy pobieranie opłat od obrotów. Możliwe jest też, że będzie ona pełniła po prostu rolę wspierającą dla sprzedaży systemów ERP, do których dołączane są systemy do prowadzenia e-sklepów. Według Rymarczyka, klienci chętniej będą podpisywali kontrakty, wiedząć, że do systemu ERP otrzymują dostęp do galerii handlowej.

Źródło: Rp.pl

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *