21.02.2010

Opublikował: | Kategoria: Biznes | Komentarze: 0

Swistak.pl nawiązuje współpracę z portalem Opineo.pl

Swistak.pl nawiązuje współpracę z portalem Opineo.pl

Swistak.pl podjął współpracę z portalem Opineo.pl w zakresie prezentacji opinii o sklepach sprzedających za jego pośrednictwem. Dzięki temu internauci mają dostęp do bazy 320 tysięcy opinii na temat dziewięciu tysięcy sklepów. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, mająca na celu ułatwienie podejmowania decyzji zakupowych uczestnikom aukcji Świstaka.

Handel elektroniczny w Polsce rozkwita. Szacuje się, że w 2009 roku jego wartość przekroczyła 13 miliardów złotych. Jednak zanim internauci dokonają zakupu online, chętnie sprawdzają opinie na temat produktu czy sklepu, w którym zamierzają go nabyć. Rekomendacje i oceny innych internautów są dla nas coraz bardziej cennym źródłem informacji.

Jak pokazują badania w Stanach Zjednoczonych prawie 90% internautów sprawdza opinie o produkcie lub e-sklepie zanim dokona zakupu (BIGresearch, czerwiec 2009). Podobnie jest w naszym kraju – wg badań (Gemius, styczeń 2009), aż 72% polskich użytkowników internetu przeszukuje serwisy typu social shopping w celu sprawdzenia opinii dotyczących sklepu i produktu. Liczba ta wciąż rośnie, czego dowodem są statystyki pochodzące z serwisu Opineo.pl. W ciągu roku serwis potroił liczbę miesięcznych unikatowych odwiedzin z 130 tysięcy do 320 tysięcy (Google Analytics, styczeń 2010) oraz zwiększył liczbę niezależnych opinii do ponad 340 tysięcy o ponad 9 tysiącach sklepów.

E-sklepom coraz bardziej zależy na dobrej opinii, reputacji oraz wizerunku, gdyż to w prosty sposób przekłada się na zwiększenie sprzedaży. “Dzięki naszej współpracy sklepy internetowe, które wystawiają produkty na naszym serwisie mogą dodatkowo potwierdzić swoją wiarygodność importując swoje opinie z Opineo.pl” – mówi Piotr Szymczak, menedżer produktu z Swistak.pl.

“Natomiast kupujący zyskują dodatkową funkcjonalność, która pomoże im w wyborze sklepu, w którym dokonają zakupu” – dodaje Szymczak.

źródło: informacja prasowa

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.